Zdjęcie mięsa

Artykuł z czasopisma "Rzeźnik Polski" - Rozmowa z Prezesem spółki, Piotrem Mikulcem

Ikonka kalendarza 24.07.2018

Z Piotrem Mikulcem, prezesem Rubin Sp. z o.o. rozmawiają Katarzyna Salomon i Marek Bielski

 • Na początku naszej rozmowy proszę Pana o przedstawienie czytelnikom Rubin Food Group.

Rubin Food Group to firma Rubin Beef zajmująca się rozbiorem mięsa wołowego. Ubój świadczy dla niej firma Mipol, jest to oddział również prowadzony przez naszą rodzinę

 • Państwa zakład zlokalizowany jest w Małopolsce, a gdzie dokładnie?

Nasz zakład rozbioru znajduje się w Myślachowicach. Taka lokalizacja w otoczeniu pięknej przyrody jest dużym atutem. Położenie zakładu zapewnia nam wygodny dojazd do autostrady A4, co gwarantuje szybkie dostawy i transport w najlepszych warunkach. Ubojnia zlokalizowana jest natomiast w Moszczenicy

 • Panie Piotrze, kiedy i dlaczego firma Rubin postanowiła zaistnieć w sektorze mięsa wołowego?

Pomysł na tę właśnie działalność jest kontynuacją działań zapoczątkowanych przez moich rodziców, którzy w latach 90. zajęli się ubojem i rozbiorem wieprzowiny. Firma rozwijała się powoli, stawiając przede wszystkim na jakość produktu. W 2004 roku rodzice wybudowali nowy zakład. Moje zainteresowanie branżą mięsną kształtowało się od najmłodszych lat, już jako małe dzieci, wspólnie z bratem, chętnie angażowaliśmy się w życie zakładu. Kiedy dorośliśmy, postanowiliśmy kontynuować rodzinną działalność i tak właśnie w 2013 roku, po zakupie zakładu w Myślachowicach, powstała firma Rubin, ukierunkowana na mięso wołowe, którego walory zaczynały być wtedy coraz bardziej doceniane w Polsce. 

 • Jak liczna jest kadra pracownicza firmy i jak podnoszone są jej kwalifikacje?

W Rubinie zatrudnienie znajduje 90 osób. W przeważającej części są to młodzi ludzie ale już z ogromnym doświadczeniem. Przykładowo, nasz kierownik produkcji ma 26 lat, a doświadczenie zdobywał u swojego ojca, który również pracuje na takim stanowisku. Dużą wagę przykładamy do szkoleń naszych pracowników oraz nieustannie staramy się usprawniać proces produkcji. Podnosimy kwalifikacje załogi i staramy się dostosować jej umiejętności i talenty do wymagań rynku oraz oczekiwań klientów. Wierzymy w to, że rozwój naszej kadry to rozwój całej firmy. Chciałbym przy okazji zaznaczyć, że praca w zakładzie nie jest lekka. W przypadku mięsa wołowego ciężko jest zautomatyzować procesy, wykwalifikowana kadra jest więc podstawą naszej działalności.

 • Rubin Beef, jak już wcześniej wspomnieliśmy, to marka, która koncentruje się na produkcji mięsa wołowego. Proszę o przedstawienie jej oferty.

Podstawowe elementy w naszej ofercie to: porterhouse steak, t-bone steak, tomahawk, New York steak, tournedos, antrykot steak, polędwica steak, sirloin steak i mix na burgera. Naszym klientom oferujemy również szereg produktów hurtowych takich, jak mięsa drobne, rosołowe oraz pieczeniowe.

 • Czy Państwa produkty, dostępne są wyłącznie na terenie naszego kraju?

Nasze mięso spełnia wyśrubowane standardy światowe i europejskie. Naszymi odbiorcami są klienci z Portugalii, Francji, Hiszpanii i Niemiec. Eksportujemy również poza teren Unii, do Chin czy Japonii. W Polsce jesteśmy dostępni na rynku hurtowym, w sieciach, a koncentrujemy się głównie na rynku HoReCa. 

 • Jako pierwsi w Polsce wprowadziliście Państwo system stopniowania jakości wołowiny. Co ma na celu ten zabieg? 

Metody selekcji wołowiny opracowaliśmy specjalnie dla naszych klientów, są one zgodne z europejskimi standardami. Dzięki podziałowi na klasy jakościowe, oferujemy jeszcze lepszą selekcję produktów.

 • Jakie marki powstały dzięki selekcji produktów?

Rubin Beef Orient™ to marka przeznaczona dla Szefów Kuchni Orientalnej. Praca przy wysokich temperaturach, zapewnienie kruchości oraz soczystości mięsa i uzyskanie różnorodności smaków. Rubin Beef Prime™ czyli klasa wołowiny o najwyższym stopniu marmurkowatości. Dzięki temu zachowuje wyjątkowy smak i delikatność, mimo obróbki w najwyższych temperaturach. Nadaje się do wszystkich rodzajów obróbki, a jej wyjątkowe cechy doceniają znawcy wołowiny z całego świata. Rubin Beef Select™ to typ wołowiny o średniej ilości przetłuszczeń. Marmurkowatość jest tu niższa niż w przypadku wołowiny Rubin Beef Prime™, wciąż świetnie nadająca się do obróbki w wysokich temperaturach, dla wielu Szefów Kuchni to idealne połączenie gwarantujące powtarzalność, kruchość oraz soczystość, czyli czynniki najważniejsze dla osób, które prowadzą gastronomię. Rubin Beef Choice™ to klasa wołowiny o niższej marmurkowatości. Świetny wyrób dla klientów, którym zależy na jakości przy dłuższej obróbce termicznej i nie tylko. Posiada walory smakowe nieodbiegające od pozostałych klas jakości.

 • Spółka Rubin Logistics zajmuje się obsługą floty transportowej. Jakie zalety ma własny transport? 

Własny transport to także większe bezpieczeństwo i niezależność od uwarunkowań zewnętrznych. Posiadamy własną flotę samochodową, dzięki której możemy być niezależnymi dystrybutorami. Wszystkie nasze pojazdy są regularnie kontrolowane, a sprzęty systematycznie wymieniane. Mamy pewność, że wszystkie maszyny są sprawne i bezpieczne dla produktów, a więc także dla konsumentów. To wszystko daje nam gwarancję, że zamówiony towar dotrze do klienta na czas. Najważniejszym aspektem transportu w naszej firmie jest to, że przewożone produkty utrzymywane są w dokładnie takiej samej temperaturze, jak to miało miejsce podczas całego procesu produkcji.

 • A jakie na tą chwilę wprowadzane są inwestycje?

W chwili obecnej zaczynamy budowę chłodni składowych. W związku z nowymi potrzebami związanymi z rozwojem marek, zaczęliśmy nowy projekt rozbudowy zakładu i chłodni składowych.

 • Panie Piotrze, jaką strategię rozwoju ma Grupa Rubin?

Nasze motto firmowe brzmi: „Jakość i doświadczenie budują zaufanie”. Dbamy o szczegóły i wygodę klienta. Obecną pozycję na rynku zawdzięczamy ciężkiej pracy oraz konsekwencji. Równie istotna jest troska o najmniejsze szczegóły pracy przedsiębiorstwa. Według nas, detale mają ogromne znaczenie, a na konkurencyjnym rynku mogą decydować o sukcesie lub porażce. Z uwagą analizujemy nasze metody, procedury i działania.

Dziękujemy za rozmowę

f
About

TRANSPORT

PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH

WIĘCEJ INFORMACJI

About

Marka wchodząca w skład Rubin Food Group™, zajmująca się obsługą floty transportowej.

Ścisła współpraca z pozostałymi podmiotami w grupie sprawia, że proces produkcji i dostawy realizowany jest sprawnie, a żywność dociera do odbiorców w terminie. Posiadamy własną flotę samochodową, dzięki której możemy być niezależnymi dystrybutorami. W naszej firmie transport, mimo, że jest ostatnim czynnikiem całego procesu, nie jest mniej ważnym od pozostałych. Wręcz przeciwnie, to rubinowa wisienka na torcie. Najważniejszym aspektem transportu w naszej firmie jest to, że przewożone produkty utrzymywane są w dokładnie takiej samej temperaturze, jak to miało miejsce podczas całego procesu produkcji.

About

PRZECHOWYWANIE

PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH

WIĘCEJ INFORMACJI

About

Marka wchodząca w skład Rubin Food Group™, zajmująca się optymalizacją warunków przechowywania produktów żywnościowych.

Potrzebą stworzenia dużej chłodni składowej jest dynamicznie rozwijająca się marka Rubin Beef®. Nasze chłodnie wyposażone są w wysokiej klasy urządzenia chłodzące, utrzymujące odpowiednią, stałą temperaturę. Zapewniając produktom odpowiednią ochronę. Biorąc pod uwagę ciągły rozwój oraz rosnące zapotrzebowanie rynku na powierzchnie magazynowe. Grupa Rubin Food Group™ realizuje projekt związany z rozbudową powierzchni magazynowej. W celu optymalizacji kosztów oraz poszerzenia oferty. W niedalekiej przyszłości marka Rubin Cold Stores™ chce świadczyć usługi przechowywania produktów żywnościowych.

BĄDŹMY
W KONTAKCIE

Chmurka kontaktu.