Preloader

Tajemnica idealnego burgera. Smash, Low i High Burgery.

Jeżeli zastanawiacie się, jaką tajemnicę skrywa w sobie idealnie przyrządzony burger, to odpowiedź jest prosta: najlepszej jakości mięso oraz sposób smażenia. Na całym świecie można znaleźć wiele szkół i sposobów przygotowywania burgerów, które wynikają z różnych nurtów kulinarnych oraz trendów. Jednak najmocniej rozwijającymi się technikami są: Smash, Low oraz High Burger. A sekret najlepszych Mistrzów Kuchni leży w połączeniu najlepszej mieszanki na burgery z odpowiednią techniką przygotowania.

Low Burger

Low Burger charakteryzuje się bardzo szybkim czasem smażenia oraz niezwykłą soczystością, kruchością oraz smakiem, które osiągane są dzięki wysokiej zawartości tłuszczu w mięsie. Świetnie będzie komponować się z miękką, maślaną bułką do burgerów!

Jakie mięso wybrać do Low Burgerów?

Do przygotowania idealnego Low Burgera niezbędne będzie 100-130 gram mięsa, z którego należy uformować krążki o średnicy wahającej się między 8 a 13 centymetrami. Do Low Burgerów idealne będzie mięso z oferty Rubin Burgers Blends™ w klasie kulinarnej Rubin Beef Prime™.

Mieszanka tworzona jest z całych elementów wołowych, które są wyselekcjonowane z ćwierci przedniej i zawierających najwyższy stopień przetłuszczeń śródmięśniowych (tzw. marmurek). Low Burger smażony jest w krótkim czasie na bardzo wysokim ogniu, dlatego warto wybrać mięso o wysokim stopniu marmurkowatości, które zapobiegnie przypalaniu się. Do przyprawienia mięsa z klasy kulinarnej Rubin Beef Prime™ wystarczy tylko sól i pieprz.

Jak smażyć Low Burgery?

Low Burgery należy smażyć na płaskim płytowym grillu bez dodatku tłuszczu, ponieważ dzięki wysokiej temperaturze obróbki termicznej, tłuszcz z mięsa wytopi się sam. Czas smażenia powinien oscylować w okolicach 2 minut z każdej strony, dzięki czemu uzyskamy niezwykłą chrupkość mięsa.

Uwaga, Low Burgerów nie można smażyć na zwykłej oraz teflonowej patelni, ponieważ mogą przywrzeć do powierzchni.

low burgery kobe burger blends

Smash Burger

Nazwa Smash Burgera pochodzi od sposobu jego przygotowania, który różni się od Low Burgera tylko tym, że mięso podczas smażenia należy rozgnieść. Dzięki rozbiciu burgera, który jest pod wpływem wysokiej temperatury, dochodzi do reakcji Maillarda. Białko podczas rozgniecenia reaguje na wysoką temperaturę, dzięki czemu rozpada się na mniejsze związki – mięso wówczas zyskuje brązowy kolor, dymny aromat oraz niezwykły smak. Reakcja zachodzi tylko na zewnętrznej części burgera, dlatego w środku mięso będzie idealnie kruche i aromatyczne.

Jakie mięso wybrać do Smash Burgerów?

Mięso do Smash Burgerów formowane jest bezpośrednio na rozgrzanej płycie grillowej, a nie za pomocą rąk, dlatego do tego rodzaju burgerów niezbędne jest mięso o wysokim stopniu tłuszczu śródmięśniowego. Tak samo, jak w przypadku Low Burgerów, najlepszym rodzajem mięsa będą mieszanki wołowiny Rubin Burgers Blends™ z klasy kulinarnej Rubin Beef Prime, czyli mięso z najlepszych całych kawałków wołowych z przedniej ćwierci tuszy, która zapewni idealną ilość tłuszczu. Dzięki wykorzystaniu standardu Rubin Grading Standards™, gwarantujemy niezwykłą powtarzalność smaku, soczystości i kruchości każdego kawałka mięsa w trzech klasach kulinarnych, która zachwyci nawet najbardziej wymagających Szefów Kuchni i klientów.

Jak smażyć Smash Burgery?

Z mięsa Rubin Beef Prime™ o wadze 100-130g należy uformować kulkę, a następnie położyć na dobrze rozgrzanej płycie grilla. W tym samym momencie należy (np. za pomocą łopatki) mocno nacisnąć mięso, dzięki czemu spłaszczy się i przybierze nierówną, lekko szarpaną po bokach płaską formę. Dzięki odpowiedniemu naciskowi zwiększy się chrupkość na zewnątrz burgera, która świetnie komponuje się z niesamowitą soczystością oraz maślaną kruchością mięsa w środku! Po upływie około 1,5 minuty mięso należy odwrócić na drugą stronę, ponownie przycisnąć do rozgrzanej płyty i dalej smażyć przez około 1,5 minuty.

najlepsza wołowina na burgery

High Burger

High Burger, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo wysoki! Do jego przygotowania potrzebne jest mięso, które ma gramaturę 150-200 gram. Będzie się doskonale komponować  z nieco twardszą bułką niż w przypadku Low i Smash Burgerów. Wynika to przede wszystkim z dużej ilości mięsa i wygody jedzenia. Mięso na High Burgery można doprawiać wedle uznania.

Jakie mięso wybrać do High Burgerów?

High Burgery charakteryzują się grubym mięsem oraz dłuższym czasem obróbki termicznej, dlatego do ich przygotowania najlepiej użyć mieszanki wołowiny o średniej lub niskiej zawartości tłuszczu śródmięśniowego, czyli: Rubin Beef Select™, lub Rubin Beef Choice™. Dzięki dobraniu odpowiednich elementów wołowych w Rubin Burgers Blends™, High Burgery będą charakteryzować się niezwykłą delikatnością!

Jak smażyć High Burgery?

Czas smażenia High Burgerów jest znacznie dłuższy niż w przypadku Low oraz Smash Burgerów, dzięki czemu mamy większą kontrolę nad stopniem wysmażenia mięsa. Do smażenia można wykorzystać zwykłą, teflonową patelnię lub płytę grillową.

mignon burger do wysokich burgerów

x